Bør mobilbruk på sykkel forbys?

Det er forbudt i Danmark, med håndholdt mobil og sykling samtidig, bør det kanskje bli det i Norge også? FOTO: ILLUSTRASJON/ARKIV SAGENE AVIS

I Danmark kan du bøtelegges.

Tekst:

Publisert:

Oppdatert:
02.03.2018 kl 10:33

Sagene Avis
Sagene Avis
ANNONSE
Annonse
 

OSLO: Det er NRK som omtaler saken, i Danmark er det forbud mot sykling og håndholdt mobilbruk, og man kan bøtelegges med 1000 danske kroner, går det frem av saken.

Kan bli nødvendig med tiltak

Distriktsleder i Trygg Trafikk tror det kan bli nødvendig med tiltak også i Norge.

– Å gjøre flere ting samtidig, gjør at det blir farligere å ferdes i trafikken. Slik jeg ser det, er det et økende problem, sier distriktsleder i Trygg Trafikk Vest-Agder, Ole Rath, til NRK.

Han vil ikke ta stilling til om det bør innføres et forbud, men om det blir stadig flere som bruker mobil mens de sykler, tror han det vil bli nødvendig å gjøre noe.

Veitrafikkloven

Rath påpeker imidlertid at alle trafikanter må forholde seg til veitrafikkloven § 3, som handler om å ta hensyn i trafikken.

HER KAN DU LESE HELE SAKEN

Nyhetsbrev fra Sagene Avis

Få nyheter fra Sagene Avis rett i innboksen! Det er gratis, og du melder deg på her!